Sudoku-Zdarma.cz > Varianty Sudoku

Varianty Sudoku

Pokud už vám klasické Sudoku nestačí, nabízíme několik zajímavých variací na tuto oblíbenou hru.

Mini Sudoku

Jednoduchá varianta vhodná pro začátečníky. Mřížka má pouze 4x4 polí a 4 čtverce o velikosti 2x2. Z toho plyne, že doplňují se čísla pouze 1-4. Ostatní pravidla jsou stejná.

Diagonální Sudoku

Obohacení klasického Sudoku o jedno pravidlo navíc – žádná číslice se nesmí vyskytovat dvakrát ve sloupci, řádku, čtverci, ale ani v žádné ze dvou úhlopříček (diagonál).

Mega Sudoku

Herní pole pro Mega Sudoku má rozměry 16x16 polí a čtverců je 16 velikosti 4x4. Zároveň si musíte hlídat nejen vše jako v klasickém Sudoku, ale ještě další číslice navíc – je jich totiž 16.

Jidoku

Podobně jako u součtového Sudoku, i zde začínáte s herním polem nevyplněným. Mezi políčky jsou však umístěna většítka a menšítka, podle nichž zjistíte, které ze dvou políček bude mít vyšší číslici.

 

 

 


Barevné Sudoku

Jak už jeho název napovídá, součástí nápověd je barevné odlišení jednotlivých polí, kde každá barva koresponduje s jednou číslicí, jen do začátku nevíte, se kterou. Ostatní pravidla jsou stejná, pouze začínáte s menším počtem vyplněných polí.

Hypersudoku

Od klasického Sudoku se liší čtyřmi přidanými zabarvenými čtverci 3x3, které se překrývají se čtverci, na které jsme zvyklí. Při řešení je tedy nutno dávat pozor na to, aby se číslice vyskytovaly jen jednou také v těchto čtvercích.

 

 

 


Součtové Sudoku

Z pravidel Sudoku je zachováno téměř vše – nutnost hlídat si jedinečnost číslic v řádku, sloupci i čtverci 3x3. Chybí však počáteční vyplněná čísla, nápověda je totiž jiná – políčka jsou ohraničená a označená součtem celé oblasti.

 

Hraj sudoku online

Pro milovníky hlavolamu Sudoku jsme vytvořili Sudoku online v různých obtížnostech.

Spustit Sudoku Online

Test IQ online

Sudoku do mobilu na cesty